Essentra Components CBRLSS075A
Part No.:
CBRLSS075A
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
CBRLSS075A.pdf
Description:
REVERSE MOUNT SUPPORT,PUSH/FLAT
Shipping
Inventory:1,988
Comments
CBRLSS075A Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Holding Type:
Snap Lock
Mounting Type:
Snap Lock
Between Board Height:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
Support Panel Thickness:
Mounting Hole Diameter:
0.216" (5.49mm)