Essentra Components CBS-TMM-16-01
Part No.:
CBS-TMM-16-01
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
CBS-TMM-16-01.pdf
Description:
CBS THR MALE-MALE 1" NYLON
Shipping
Inventory:1,989
Comments
CBS-TMM-16-01 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, CBS-TMM
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Holding Type:
Threaded Stud
Mounting Type:
Threaded Stud
Between Board Height:
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall:
1.600" (40.64mm)