Century Spring Corp CDM-103205CS
Part No.:
CDM-103205CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDM-103205CS.pdf
Description:
DISC O=0.394, I=0.126, T=0.0197
Shipping
Inventory:19,060
Comments
CDM-103205CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)
Thickness:
0.020" (0.51mm)