Century Spring Corp CDM-125205CS
Part No.:
CDM-125205CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDM-125205CS.pdf
Description:
DISC O=0.472, I=0.205, T=0.0197
Shipping
Inventory:383
Comments
CDM-125205CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.205" (5.21mm)
Diameter - Outside:
0.472" (11.99mm)
Thickness:
0.020" (0.51mm)