Century Spring Corp CDM-186204CS
Part No.:
CDM-186204CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDM-186204CS.pdf
Description:
DISC O=0.709, I=0.244, T=0.0157
Shipping
Inventory:466
Comments
CDM-186204CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.244" (6.20mm)
Diameter - Outside:
0.709" (18.01mm)
Thickness:
0.016" (0.41mm)