Century Spring Corp CDM-83202CS
Part No.:
CDM-83202CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDM-83202CS.pdf
Description:
DISC O=0.315, I=0.126, T=0.0079
Shipping
Inventory:1,483
Comments
CDM-83202CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.126" (3.20mm)
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Thickness:
0.008" (0.20mm)