Century Spring Corp CDS-281315CS
Part No.:
CDS-281315CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDS-281315CS.pdf
Description:
DISC O=0.281, I=0.138, T=0.015
Shipping
Inventory:1,475
Comments
CDS-281315CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.138" (3.51mm)
Diameter - Outside:
0.281" (7.14mm)
Thickness:
0.015" (0.38mm)