Century Spring Corp CDS-683827CS
Part No.:
CDS-683827CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDS-683827CS.pdf
Description:
DISC O=0.688, I=0.382, T=0.028
Shipping
Inventory:1,080
Comments
CDS-683827CS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.382" (9.70mm)
Diameter - Outside:
0.688" (17.48mm)
Thickness:
0.028" (0.71mm)