Aearo Technologies LLC, a 3M company CF47SC/PSA 1.2MM A4
Part No.:
CF47SC/PSA 1.2MM A4
Manufacturer:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Datasheet:
CF47SC/PSA 1.2MM A4.pdf
Description:
CF-47SC/PSA 1.2MM X A4
Shipping
Inventory:76
Comments
CF47SC/PSA 1.2MM A4 Specifications
Manufacturer
Series:
CONFOR™ SC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Size / Dimension:
8.27" W x 11.69" L (210.0mm x 297.0mm)
Thickness:
0.047" (1.20mm)
Density:
101 kg/m³
Material:
Polyurethane
Material Flammability Rating:
UL94 HF-1
Color:
Black
1. How to order CF47SC/PSA 1.2MM A4 on XZT Electronics Co.,Ltd?
2. How does XZT Electronics Co.,Ltd guarantee that CF47SC/PSA 1.2MM A4 is from the original manufacturer or authorized agents?
We have a professional and experienced quality control team to strictly verify and test the CF47SC/PSA 1.2MM A4. All suppliers must pass our qualification reviews before they can publish their products including CF47SC/PSA 1.2MM A4 on XZT Electronics Co.,Ltd; we pay more attention to the channels and quality of CF47SC/PSA 1.2MM A4 products than any other customer. We strictly implement supplier audits, so you can purchase with confidence.
3. Are the CF47SC/PSA 1.2MM A4 price and inventory displayed accurate?
The price and inventory of CF47SC/PSA 1.2MM A4 fluctuates frequently and cannot be updated in time, it will be updated periodically within 24 hours. And, our quotation usually expires after 5 days.
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CF47SC/PSA 1.2MM A4?
All goods will implement Pre-Shipment Inspection (PSI), selected at random from all batches of your order to do a systematic inspection before arranging the shipment. If there is something wrong with the CF47SC/PSA 1.2MM A4 we delivered, we will accept the replacement or return of the CF47SC/PSA 1.2MM A4 only when all of the below conditions are fulfilled:
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CF47SC/PSA 1.2MM A4.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CF47SC/PSA 1.2MM A4 pin diagram, CF47SC/PSA 1.2MM A4 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
CF47SC/PSA 1.2MM A4 The Posts