Essentra Components CSR6-394-01
Part No.:
CSR6-394-01
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
CSR6-394-01.pdf
Description:
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.394"
Shipping
Inventory:955
Comments
CSR6-394-01 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, CSR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Spacer
Shape:
Tubular
Usage:
General Purpose
Material:
Nylon
Color:
Natural
Features:
Length:
0.393" (10.00mm)
Width:
Height:
0.394" (10.00mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.01mm)