Mechatronics Bearing Group DDRI418ZZHA3P25LO1
Part No.:
DDRI418ZZHA3P25LO1
Manufacturer:
Mechatronics Bearing Group
Category:
Bearings
Package:
Datasheet:
DDRI418ZZHA3P25LO1.pdf
Description:
SR144ZZ BEAR 1/8"ID 1/4"OD 7/64"
Shipping
Inventory:0
Comments
DDRI418ZZHA3P25LO1 Specifications
Manufacturer
Mechatronics Bearing Group
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Ball Bearing
Inner Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Outer Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Width:
0.109" (2.78mm)