Essentra Components DLCBSHD-30M-19
Part No.:
DLCBSHD-30M-19
Datasheet:
DLCBSHD-30M-19.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 30MM
Shipping
Inventory:988
Comments
DLCBSHD-30M-19 Specifications
Between Board Height:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.874" (47.60mm)
Support Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Support Panel Thickness:
0.031" ~ 0.087" (0.79mm ~ 2.20mm)
Mounting Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Mounting Panel Thickness: