Essentra Components DLCBSHD-35M-19
Part No.:
DLCBSHD-35M-19
Datasheet:
DLCBSHD-35M-19.pdf
Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 35MM
Shipping
Inventory:7,489
Comments
DLCBSHD-35M-19 Specifications
Between Board Height:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
2.071" (52.60mm)
Support Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Support Panel Thickness:
0.031" ~ 0.087" (0.79mm ~ 2.20mm)
Mounting Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Mounting Panel Thickness: