Eaton - Bussmann Electrical Division DRL32MMG
Part No.:
DRL32MMG
Manufacturer:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
Description:
DIN RAIL 32MMX15MM SLOTTED 1M
Shipping
Inventory:0
Comments
DRL32MMG Specifications
Manufacturer
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
G Section
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.260" W x 0.591" H (32.00mm x 15.00mm)
Length:
39.370" (1000.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)