Eaton - Bussmann Electrical Division DRL35MMLO
Part No.:
DRL35MMLO
Manufacturer:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
Description:
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 1M
Shipping
Inventory:0
Comments
DRL35MMLO Specifications
Manufacturer
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Top Hat
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm)
Length:
39.370" (1000.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)