Boyd Laconia, LLC E300-70/2-008
Part No.:
E300-70/2-008
Datasheet:
E300-70/2-008.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK -8
Shipping
Inventory:2,695
Comments
E300-70/2-008 Specifications
Dash Number:
-008
Diameter - Inside:
0.176" (4.47mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-54°C ~ 149°C