Boyd Laconia, LLC E300-70/2-009
Part No.:
E300-70/2-009
Datasheet:
E300-70/2-009.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK -9
Shipping
Inventory:5,247
Comments
E300-70/2-009 Specifications
Dash Number:
-009
Diameter - Inside:
0.208" (5.28mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-54°C ~ 149°C