Boyd Laconia, LLC E300-70/2-010
Part No.:
E300-70/2-010
Datasheet:
E300-70/2-010.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK -10
Shipping
Inventory:3,368
Comments
E300-70/2-010 Specifications
Dash Number:
-010
Diameter - Inside:
0.239" (6.07mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-54°C ~ 149°C