Boyd Laconia, LLC E300-70/2-011
Part No.:
E300-70/2-011
Datasheet:
E300-70/2-011.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK -11
Shipping
Inventory:9,690
Comments
E300-70/2-011 Specifications
Dash Number:
-011
Diameter - Inside:
0.301" (7.65mm)
Diameter - Outside:
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm)
Operating Temperature:
-54°C ~ 149°C