Ruland Manufacturing ENCL20-6-A
Part No.:
ENCL20-6-A
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
ENCL20-6-A.pdf
Description:
3/8" ALUMINUM SHAFT COLLAR
Shipping
Inventory:204
Comments
ENCL20-6-A Specifications
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Shaft Collar
Specifications:
0.787" (20.00mm) Outer Diameter x 0.217" (5.51mm) Width