Ruland Manufacturing ENSP25-8-A
Part No.:
ENSP25-8-A
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
ENSP25-8-A.pdf
Description:
1/2" ALUMINUM SHAFT COLLAR
Shipping
Inventory:324
Comments
ENSP25-8-A Specifications
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Shaft Collar
Specifications:
0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 0.236" (6.00mm) Width