Boca Bearing Company F16-28-STP
Part No.:
F16-28-STP
Manufacturer:
Boca Bearing Company
Category:
Bearings
Package:
Datasheet:
Description:
16X28X8.68MM THRUST BEARING
Shipping
Inventory:0
Comments
F16-28-STP Specifications
Manufacturer
Boca Bearing Company
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Thrust Bearing
Inner Diameter:
0.630" (16.00mm)
Outer Diameter:
1.102" (28.00mm)