Essentra Components FF-003-P3X5.5B
Part No.:
FF-003-P3X5.5B
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Package:
Datasheet:
FF-003-P3X5.5B.pdf
Description:
FOOT CYLINDRICAL 0.559" DIA BLK
Shipping
Inventory:50
Comments
FF-003-P3X5.5B Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, FF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Foot
Shape:
Cylindrical, Recessed Center
Color:
Black
Size / Dimension:
0.559" Dia (14.20mm)
Thickness:
0.218" (5.50mm)