onsemi FOD2200SD
Part No.:
FOD2200SD
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
FOD2200SD.pdf
Description:
OPTOISO 5KV TRI-STATE 8SMD
Comments
FOD2200SD Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Current - Output / Channel:
25 mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.4V
Current - DC Forward (If) (Max):
10mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 20V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C