onsemi FOD814A300
Part No.:
FOD814A300
Package:
4-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
FOD814A300.pdf
Shipping
Inventory:1,785
Comments
FOD814A300 Specifications
Package/Case:
4-DIP (0.300", 7.62mm)
Current Transfer Ratio (Min):
50% @ 1mA
Current Transfer Ratio (Max):
150% @ 1mA
Input Type:
AC, DC
Voltage - Output (Max):
70V
Current - Output / Channel:
50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.2V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Vce Saturation (Max):
200mV
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C