onsemi FOD817B300
Part No.:
FOD817B300
Package:
4-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
FOD817B300.pdf
Shipping
Inventory:1,757
Comments
FOD817B300 Specifications
Package/Case:
4-DIP (0.300", 7.62mm)
Current Transfer Ratio (Min):
130% @ 5mA
Current Transfer Ratio (Max):
260% @ 5mA
Input Type:
DC
Voltage - Output (Max):
70V
Current - Output / Channel:
50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.2V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Vce Saturation (Max):
200mV
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C