onsemi FODM3051R2
Part No.:
FODM3051R2
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
FODM3051R2.pdf
Description:
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP
Shipping
Inventory:0
Comments
FODM3051R2 Specifications
Manufacturer
onsemi
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Off State:
600 V
Static dV/dt (Min):
1kV/µs
Current - LED Trigger (Ift) (Max):
15mA
Current - On State (It (RMS)) (Max):
70 mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.2V
Current - DC Forward (If) (Max):
60 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C