Aearo Technologies LLC, a 3M company G-506-C8002
Part No.:
G-506-C8002
Manufacturer:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Category:
Screw Grommets
Package:
Datasheet:
G-506-C8002.pdf
Description:
SCREW GROMMET THERMOPLASTIC
Shipping
Inventory:1,640
Comments
G-506-C8002 Specifications
Manufacturer
Series:
ISODAMP™ C-8000
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Screw Size:
Head Diameter:
0.460" (11.68mm)
Mounting Hole Diameter:
0.315" (8.00mm)