Vishay Semiconductor Opto Division H11A1-X007
Part No.:
H11A1-X007
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
H11A1-X007.pdf
Description:
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD
Comments
H11A1-X007 Specifications
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Current Transfer Ratio (Min):
50% @ 10mA
Voltage - Output (Max):
70V
Current - Output / Channel:
50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.1V
Current - DC Forward (If) (Max):
60 mA
Vce Saturation (Max):
400mV
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C