Vishay Semiconductor Opto Division H11B1-X009T
Part No.:
H11B1-X009T
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
H11B1-X009T.pdf
Description:
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD
Comments
H11B1-X009T Specifications
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Current Transfer Ratio (Min):
500% @ 1mA
Voltage - Output (Max):
25V
Current - Output / Channel:
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.1V
Current - DC Forward (If) (Max):
60 mA
Vce Saturation (Max):
1V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C