Vishay Semiconductor Opto Division H11B2-X009T
Part No.:
H11B2-X009T
Manufacturer:
Vishay Semiconductor Opto Division
Category:
Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
H11B2-X009T.pdf
Description:
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD
Comments
H11B2-X009T Specifications
Manufacturer
Series:
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
5300Vrms
Current Transfer Ratio (Min):
200% @ 1mA
Current Transfer Ratio (Max):
Turn On / Turn Off Time (Typ):
5µs, 30µs
Output Type:
Darlington with Base
Voltage - Output (Max):
25V
Current - Output / Channel:
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.1V
Current - DC Forward (If) (Max):
60 mA
Vce Saturation (Max):
1V
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C