Vishay Semiconductor Opto Division H11D3-X007
Part No.:
H11D3-X007
Manufacturer:
Vishay Semiconductor Opto Division
Category:
Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
H11D3-X007.pdf
Description:
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD
Comments
H11D3-X007 Specifications
Manufacturer
Series:
Package/Case:
6-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tube
5300Vrms
Current Transfer Ratio (Min):
20% @ 10mA
Current Transfer Ratio (Max):
Turn On / Turn Off Time (Typ):
5µs, 6µs
Rise / Fall Time (Typ):
2.5µs, 5.5µs
Output Type:
Transistor with Base
Voltage - Output (Max):
200V
Current - Output / Channel:
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.1V
Current - DC Forward (If) (Max):
60 mA
Vce Saturation (Max):
400mV
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C