onsemi H11L1300
Part No.:
H11L1300
Manufacturer:
onsemi
Category:
Logic Output Optoisolators
Package:
6-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
H11L1300.pdf
Description:
OPTOCOUPLER SCMITT TRIGGER VDE
Comments
H11L1300 Specifications
Manufacturer
onsemi
Series:
Package/Case:
6-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
1
Inputs - Side 1/Side 2:
1/0
Voltage - Isolation:
5300Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
Output Type:
Open Collector
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
1MHz
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
Current - DC Forward (If) (Max):
1.6mA