Broadcom Limited HCNW4506-300E
Part No.:
HCNW4506-300E
Category:
Logic Output Optoisolators
Datasheet:
HCNW4506-300E.pdf
Description:
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW
Shipping
Inventory:3,718
Comments
HCNW4506-300E Specifications
Packaging:
Tube
1
Inputs - Side 1/Side 2:
1/0
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Input Type:
DC
Output Type:
Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:
15 mA
Data Rate:
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
550ns, 400ns
Rise / Fall Time (Typ):
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.6V
Current - DC Forward (If) (Max):
25mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C