Broadcom Limited HCPL-063L-500E
Part No.:
HCPL-063L-500E
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
HCPL-063L-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COLL 8SO
Shipping
Inventory:1,768
Comments
HCPL-063L-500E Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Channels:
2
Inputs - Side 1/Side 2:
2/0
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
15MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
75ns, 75ns
Rise / Fall Time (Typ):
24ns, 10ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
15mA
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C