Broadcom Limited HCPL-2200-500E
Part No.:
HCPL-2200-500E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
HCPL-2200-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE SMD GW
Shipping
Inventory:4,029
Comments
HCPL-2200-500E Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Common Mode Transient Immunity (Min):
1kV/µs
Output Type:
Tri-State
Current - Output / Channel:
25 mA
Data Rate:
2.5MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
300ns, 300ns
Rise / Fall Time (Typ):
55ns, 15ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
10mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 20V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C