Broadcom Limited HCPL-2300#300
Part No.:
HCPL-2300#300
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
HCPL-2300#300.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW
Shipping
Inventory:0
Comments
HCPL-2300#300 Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Common Mode Transient Immunity (Min):
100V/µs
Output Type:
Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:
25 mA
Data Rate:
5MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
160ns, 200ns
Rise / Fall Time (Typ):
40ns, 20ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.3V
Current - DC Forward (If) (Max):
5mA (Typ)
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-DIP Gull Wing
1. How to order HCPL-2300#300 on XZT Electronics Co.,Ltd?
3. Are the HCPL-2300#300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCPL-2300#300?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCPL-2300#300.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as HCPL-2300#300 pin diagram, HCPL-2300#300 datasheet?