Broadcom Limited HCPL-263A-500E
Part No.:
HCPL-263A-500E
Datasheet:
HCPL-263A-500E.pdf
Shipping
Inventory:2,000
Comments
HCPL-263A-500E Specifications
Common Mode Transient Immunity (Min):
1kV/µs
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
10MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
100ns, 100ns
Rise / Fall Time (Typ):
42ns, 12ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.3V
Current - DC Forward (If) (Max):
10mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C