Broadcom Limited HCPL-3101-300E
Part No.:
HCPL-3101-300E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
HCPL-3101-300E.pdf
Description:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DVR 8DIP GW
Shipping
Inventory:0
Comments
HCPL-3101-300E Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Isolation:
5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max):
Rise / Fall Time (Typ):
200ns, 200ns
Current - Output High, Low:
Current - Peak Output:
600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.6V
Current - DC Forward (If) (Max):
20 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C