Broadcom Limited HCPL-3150-060E
Part No.:
HCPL-3150-060E
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
HCPL-3150-060E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 1CH GATE DVR 8DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
HCPL-3150-060E Specifications
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max):
300ns
Rise / Fall Time (Typ):
100ns, 100ns
Current - Output High, Low:
500mA, 500mA
Current - Peak Output:
600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C