Broadcom Limited HCPL-3150#360
Part No.:
HCPL-3150#360
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
HCPL-3150#360.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 1CH GT DVR 8DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
HCPL-3150#360 Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tube
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max):
300ns
Rise / Fall Time (Typ):
100ns, 100ns
Current - Output High, Low:
500mA, 500mA
Current - Peak Output:
600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-DIP Gull Wing
Approval Agency:
CSA, IEC/EN/DIN, UR
1. How to order HCPL-3150#360 on XZT Electronics Co.,Ltd?
3. Are the HCPL-3150#360 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCPL-3150#360?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCPL-3150#360.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as HCPL-3150#360 pin diagram, HCPL-3150#360 datasheet?