Broadcom Limited HCPL-4200-300E
Part No.:
HCPL-4200-300E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
HCPL-4200-300E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV RECEIVER 8DIP GW
Shipping
Inventory:98
Comments
HCPL-4200-300E Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Type:
Current Loop Receiver
Common Mode Transient Immunity (Min):
1kV/µs
Input Type:
DC
Current - Output / Channel:
25mA
Rise / Fall Time (Typ):
55ns, 15ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 20V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C