Broadcom Limited HCPL-5200#100
Part No.:
HCPL-5200#100
Category:
Logic Output Optoisolators
Package:
8-CSMD Butt Joint
Datasheet:
HCPL-5200#100.pdf
Description:
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8SMD
Comments
HCPL-5200#100 Specifications
Package/Case:
8-CSMD Butt Joint
Packaging:
Tube
1
Inputs - Side 1/Side 2:
1/0
Voltage - Isolation:
1500VDC
Common Mode Transient Immunity (Min):
1kV/µs
Input Type:
DC
Output Type:
Tri-State
Current - Output / Channel:
15 mA
Data Rate:
5MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
350ns, 350ns
Rise / Fall Time (Typ):
45ns, 10ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.3V
Current - DC Forward (If) (Max):
8mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 20V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SMD Butt Joint
1. How to order HCPL-5200#100 on XZT Electronics Co.,Ltd?
3. Are the HCPL-5200#100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCPL-5200#100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCPL-5200#100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as HCPL-5200#100 pin diagram, HCPL-5200#100 datasheet?