Broadcom Limited HCPL-817-500E
Part No.:
HCPL-817-500E
Datasheet:
HCPL-817-500E.pdf
Shipping
Inventory:19,017
Comments
HCPL-817-500E Specifications
Current Transfer Ratio (Min):
50% @ 5mA
Current Transfer Ratio (Max):
600% @ 5mA
Input Type:
DC
Voltage - Output (Max):
70V
Current - Output / Channel:
50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.2V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Vce Saturation (Max):
200mV
Operating Temperature:
-30°C ~ 100°C