Broadcom Limited HCPL-M601-500E
Part No.:
HCPL-M601-500E
Package:
6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads
Datasheet:
HCPL-M601-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO
Shipping
Inventory:3,995
Comments
HCPL-M601-500E Specifications
Package/Case:
Product Status:
Active
Common Mode Transient Immunity (Min):
5kV/µs
Current - Output / Channel:
50 mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
20mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C