Broadcom Limited HSSR-7112-200
Part No.:
HSSR-7112-200
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Special Purpose Isolators
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
HSSR-7112-200.pdf
Description:
OPTOISO 1.5KV POWER MOSFET 8DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
HSSR-7112-200 Specifications
Manufacturer
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Power MOSFET
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
1500VDC
Common Mode Transient Immunity (Min):
Input Type:
DC
Current - Output / Channel:
1.6A
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
6ms, 0.25ms
Rise / Fall Time (Typ):
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.24 V
Current - DC Forward (If) (Max):
20 mA
Voltage - Supply:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C