Essentra Components IEC-TO-220V-18
Part No.:
IEC-TO-220V-18
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
IEC-TO-220V-18.pdf
Description:
INSULATOR RECT TO220 0.220"
Shipping
Inventory:19,256
Comments
IEC-TO-220V-18 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Insulator
Shape:
Rectangular
Usage:
TO-220
Material:
Nylon, Glass Filled
Color:
Black
Features:
Length:
0.480" (12.19mm)
Width:
0.690" (17.53mm)
Height:
0.220" (5.59mm)