Samtec Inc. JSO-B-02.50-01
Part No.:
JSO-B-02.50-01
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
JSO-B-02.50-01.pdf
Description:
JACK SCREW PRECISION BOARD STACK
Shipping
Inventory:0
Comments
JSO-B-02.50-01 Specifications
Manufacturer
Samtec Inc.
Series:
JSO
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Round Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Male, Female
Screw, Thread Size:
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Between Board Height:
0.098" (2.50mm)