Samtec Inc. JSOM-B-08.15-02
Part No.:
JSOM-B-08.15-02
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
JSOM-B-08.15-02.pdf
Description:
MICRO JACK SCREW PRECISION BOARD
Shipping
Inventory:0
Comments
JSOM-B-08.15-02 Specifications
Manufacturer
Samtec Inc.
Series:
JSOM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Male, Male
Screw, Thread Size:
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
0.187" (4.75mm) Hex
Between Board Height:
0.321" (8.15mm)