TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KD1250B1/4
Part No.:
KD1250B1/4
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Knobs
Package:
Datasheet:
KD1250B1/4.pdf
Description:
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Shipping
Inventory:944
Comments
KD1250B1/4 Specifications
Manufacturer
Series:
KD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Cylindrical
Type:
Knurled, Diamond
Shaft Size:
0.250" (6.35mm)
Diameter:
1.252" (31.80mm)
Height:
0.750" (19.05mm)